ŽIJETE NAPLNĚNÝ, SMYSLUPLNÝ A RADOSTNÝ ŽIVOT?

osobní rozvoj

Žijete naplněný, smysluplný a radostný život? Možná zní ta otázka v dnešní době poněkud troufale, ale věřím, že nastal právě ten správný čas si na ni odpovědět.

Proč nyní? Protože se nám život po dost dlouhé době snad postupně začne překlápět do „nového normálu“ a než zase vjedeme do zajetých kolejí, tak máme jedinečnou příležitost udělat případnou změnu. 

Žijete naplněný, smysluplný a radostný život?

Odpovězte si nyní na tuto otázku? Aby to pro vás bylo snazší, tak použijte škálu od 1-10, kde 10 je nejvíce. Kde se nacházíte nyní? A proč?

A kde byste chtěli být?

Jste se svým životem spokojeni?

Pak vám gratuluji!

Čím to je? Zřejmě děláte to, co vás baví a v čem jste dobří, a proto cítíte vnitřní naplnění. Pokud navíc děláte něco, co přináší užitek nejen vám (třeba prostřednictvím výplaty), ale i někomu dalšímu (vašim zákazníkům, klientům,…), tak děláte smysluplnou práci. A většinou je to tak, že když děláme, co nás baví a v čem jsme dobří, a co navíc přináší užitek nejen nám, ale i někomu dalšímu, tak cítíme uspokojení a radost. Je to tak i u vás?

Pokud to máte jinak, tak je to samozřejmě také v pořádku. Je ale dobré se zamyslet nad tím, čím to je, že jste nyní s vaším životem spokojeni. Co vás naplňuje? Co vás na stávající situaci baví, co si užíváte? Hledejte momenty, které vás uspokojují dlouhodobě. A ty pak dále v životě hledejte a využívejte, abyste si tento pocit udrželi co nejdéle.

Mohl by být váš život více naplněný, smysluplný a radostný? 

Nebojte se, spadáte do té početnější skupiny, která se svým životem úplně spokojená není. Dobrá zpráva ale je, že je ve vaší moci udělat si život co nejvíce takový, abyste byli spokojení. Vyžaduje to jen odvahu o tom přemýšlet a odhodlání udělat změny. Jak na to?

Co by se muselo stát, abyste se posunuli na škále o 2 body výše? 

Zamyslete si a sepište si to. Buďte co nejvíce konkrétní. Čím konkrétnější budete, tím snadněji se vše bude realizovat .

Jak bych na to šla já?

Jsem přesvědčená, že abychom cítili vnitřní dlouhodobý pocit naplnění, tak je potřeba dělat v životě to, v čem jsme dobří – využívat své silné stránky. Když děláme to, v čem jsme dobří, tak nám to jde od ruky, baví nás to, máme lepší výsledky, snadněji se učíme a posouváme a ostatní to také vnímají. To znamená, že musíme znát naše silné stránky a využívat je. Děláte to?

K dlouhodobému pocitu naplnění většina lidí také potřebuje cítit smysluplnost toho, co dělají. Já si pod pojmem smysluplnost představuji stav, kdy to, co dělám, je k užitku a prospěchu nejen mě, ale i ostatním. Když jsem například kadeřnice – tak pomáhám ženy (ale i muže) zkrášlovat, když jsem účetní – tak pomáhám lidem vyznat se ve financích a mít je více pod kontrolou, jako HR specialista pomáhám lidem dále se rozvíjet a růst,….

Věřím v přínos každého podnikání a práce, ale zároveň ji vnímám jako závazek vůči ostatním.

No a když děláme to, v čem jsme dobří a jde nám to, a navíc přinášíme hodnotu a užitek ostatním, tak nám to dělá radost a navozuje pocit spokojenosti. A to za zamyšlení a odvahu udělat změnu stojí, nebo ne?

Další VYBRANÉ články z této kategorie

Dostávejte každý měsíc inspirující marketingový zpravodaj e-mailem

Zadáním svého emailu souhlasíte se zásadami Ochrany osobních údajů.