JAK BÝT SPOKOJENÁ VE SVÝCH ROLÍCH?

marketingové dovednosti

Milé ženy,

Vánoční shon je za námi: napekly jsme cukroví, připravily děti na besídky, nakoupily dárky, vytvořily příjemnou vánoční atmosféru, v práci dohnaly poslední resty, ale nezapomněly jsme v tom shonu samy na sebe???? 

A ruku na srdce, jak často myslíme samy na sebe? Ano, najdeme si čas na kávu s kamarádkami, nebo si jdeme zacvičit. Ale mám na mysli čas, který věnujeme opravdu jen samy sobě, aby nám bylo lépe. Abychom se zastavily a zamysleli nad tím, co vlastně a jak chceme v životě dělat, abychom byly spokojené a usměvavé. Protože víte, jak to funguje. Když jsme spokojené a v pohodě my, tak se to promítne do pohody celé rodiny. Pokud si teď chcete udělat 5 minut na sebe, tak čtěte dál 🙂

Jako ženy hrajeme v životě mnoho rolí: jsme maminky, partnerky, dcery, snachy, hospodyně, pracující,… a mnoho dalšího. V každé své roli nějak vystupujeme, nějak se chováme..

Otázkou je, zda jsme v těchto rolích spokojené a zda se v nich cítíme dobře. Pokud ano, tak vám gratuluji!!!

Často se totiž stává, že si nedovolíme být samy sebou a nastavit si danou roli tak, aby nám vyhovovala. Snažíme se dělat to, co myslíme, že by se dělat mělo, i když s tím vnitřně nesouzníme, znáte to také? Třeba když máme malé děti, jdeme s babičkou (maminkou nebo tchýní) s dětmi na procházku a babička trvá na tom, aby děti měly čepici, byť vy si myslíte, že ji nepotřebují. Co pak uděláte? Jak máte vztah s maminkou nebo tchýní nastavený – jste spokojená? Nebo v práci: pracujete na poloviční úvazek –  máte být v práci jen dopoledne, ale váš šéf trvá na tom, abyste pravidelně zůstávala déle. Jak se zachováte a jaký máte vztah k práci a ke svému šéfovi? Jste s jeho nastavením spokojená?

Věřím, že každá z nás může zvládat všechny své klíčové role a být v nich sama sebou. 

Ale jak na to? Co je k tomu třeba? Připravila jsem pro vás ve spolupráci s kolegyní krátký návod.

Jak být sama sebou ve svých životních rolích? 

  • Nejprve si musíme uvědomit, jaké role vlastně hrajeme: jsme maminky, partnerky, dcery, snachy, kamarádky, pracující,…….a mnoho dalších. Sepište si všechny své role na papír.
  • Jsme skvělé a zvládáme mnoho rolí, ale abychom byly spokojené, tak si v druhém kroku určíme ty, na které se chceme zaměřit. Vyberte z předchozího seznamu a podtrhněte ty role, které jsou pro vás klíčové a chcete v nich být spokojené.
  • V dalším kroku se zamyslete nad tím, co pro vás znamená být sama sebou a jak to chcete promítnout do svých důležitých rolí. Jak na to?
  • Pro každou důležitou roli sepište seznam všech věcí, které by měla dělat jejich nositelka. 
  • Poté seznam projděte a uvědomte si, co z věcí, které jsou na seznamu uvedeny:
  • vám říkají druzí, a kterým ve skutečnosti doopravdy nevěříte
  • a co z toho je opravdu vaše vnitřní přesvědčení.
  • Sepište si pod sebe ty úkony, které v dané roli dělat chcete a začnete slůvkem „chci“. Na ně se pak soustřeďte a ty v dané roli dělejte.
  • Poté vypište věci, které dělat nechcete, a přesto je děláte, protože je prostě nedokážete nedělat. Vypište si: „dělám něco, protože….“. Vypište důvod, proč tuto věc děláte. Na konec v seznamu označte 1 věc, kterou sice děláte, ale s velkým odporem, a kterou byste raději nedělala. Pobavte se pak s kamarádkami, zda to také znají a jak danou věc řeší – nehodnoťte, jen poslouchejte a inspirujte se. Ty zkušenosti, které vám přijdou nejzajímavější, pak sama vyzkoušejte.

Cvičení to není jednoduché a asi vás bude stát mnohem více času než oněch 5 minut, ale pokud se chcete ve svých vztazích posunout, tak to jistě stojí za to. Držím vám palce!

Zdá se vám tento návod zajímavý, a chcete se dovědět více? Právě pro vás jsme připravily workshop

„Žena: matka, partnerka, pracující….. – jak zvládat všechny své role a být v nich sama sebou“. Více informací najdete zde

Další VYBRANÉ články z této kategorie

Dostávejte každý měsíc inspirující marketingový zpravodaj e-mailem

Zadáním svého emailu souhlasíte se zásadami Ochrany osobních údajů.